Forum dyskusyjne

Przeszukiwanie forum

Pd5 - gdzie o nim

Czy ktoś wie o jakiejś książce / innym wydawnictwie dostępnym w bibliotekach / sieci / gdziekolwiek, traktującym o maszynie KPEV S6 / DRG bodajże 13.10-13.12 / PKP Pd5? W sieci jest strasznie mało na jego temat, a opieranie się wyłącznie na jedynym ocalałym egzemplarzu ze Szczęśliwickiej, przy znanej dbałości PKP o zgodność historyczną, jest co najmniej ryzykowne. Będę piekielnie wdzięczny za info. Poszukuję dobrych [tj. z odpowiednim poziomem szczegółu] planów, opisów, historii itp.

a) KMiD 1/2000

b) Heissdampflokomotiven der Gegenwart - Robert Garbe ISBN 3-921564-53-0to na poczatek :-)Chris

Atlas parowozow wydawany przez poznanski kmk ma cos o nim .

S6 ze Szczęśliwickiej może być niezłym wzorem - nigdy nie był eksploatowany na PKP (jest wprawdzie oznaczony serią Pd5, ale to "lipa" ), już na DRG został skreślony z inwentarza.

W Polsce jedynie kontynuował "karierę" pomocy naukowej.

Heheh... Wiem, w końcu sam pisałem o nim na wiki...http://pl.wikipedia.org/wiki/Pd5Co do planów itp., dzięki Waszej i innej pomocy na forach dorwałem parę pozycji, a idąc po odnośnikach znalazłem najlepsze [i pasujące do Pd5-17] plany w Modelarzu z 2000.

Czy to już koniec tematu ?

Temat rozwija się dalej - tutaj;)http://www.parowozycompl.fora.pl/poczekalnia,3/jankes-zamiast-heli-zgadnijcie-co-to-za-parowoz,12.html

Dzięki : - )